X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Luminaris

Luminaris · reż. Juan Pablo Zaramella
Argentyna 2011, 7’

Pokazy

21/10, 18:00 · Kino Centrum

Film opowiada historię człowieka mieszkającego w świecie kontrolowanym i synchronizowanym za pomocą światła. Mieszkańcy tego świata są co rano budzeni i wzywani do pracy przez promienie słońca, jakby było ono jakimś rodzajem magnesu. Główny bohater filmu wykonuje rutynową pracę w fabryce wytwarzającej żarówki elektryczne. Chodzi mu jednak po głowie pewien pomysł, który może zmienić bieg rzeczy.

Reżyser:Juan Pablo Zaramella
Scenariusz:Juan Pablo Zaramella, Gustavo Cornillón
Muzyka:Osmar Maderna
Zdjęcia:Sergio Piñeyro
Obsada:Gustavo Cornillón, María Alche, Luis Rial
Nagrody:Nagroda Publiczności, Nagroda FIPRESCI / Audience Award, Fipresci Award – Annecy (2011), Dołączony do listy filmów krótkometrażowych kandydujących do Oscara w kategorii Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy / Included in the Oscars Shortlist for Best Animated Short

Juan Pablo Zaramella urodził się w Buenos Aires w Argentynie. Jest reżyserem i animatorem. Ukończył reżyserię filmów animowanych na Instituto de Arte Cinematografico de Avellaneda. Obecnie kręci i animuje swoje własne filmy.

Program 2012

Google Translate