X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Serce do walki

Battleheart · reż. Tomasz Matuszczak
Polska 2011, 29’

Pokazy

22/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

Julka kocha fotografię i dzięki swojej pasji poznaje Maćka. Oboje mieszkają na zwykłym, dość niebezpiecznym osiedlu. Od lat terenem rządzą kibice z dwóch klubów piłkarskich: Czarnych i Pogoni. Maciek i Julka, współcześni Romeo i Julia, równie niewinni i młodzi jak bohaterowie klasycznego dramatu, stoją po przeciwnych stronach futbolowej barykady, a ich miłość rozpoczyna serię tragicznych zdarzeń.

Reżyser:Tomasz Matuszczak
Scenariusz:Tomasz Matuszczak
Muzyka:Marcin Macuk
Zdjęcia:Bartek Kaczmarek
Montaż:Tymoteusz Wiskirski
Obsada:Marian Dziędziel, Maciej Barski, Lucyna Malec, Angelika Paszkowska, Robert Kuraś
Nagrody:Złote Grono / Golden Cluster Award – Najlepszy film krótkometrażowy / Best Short Film – Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer (2012); Udział w Konkursie Młodego Kina / Participation in Young Cinema Competition – FPFF Gdynia / Gdynia FF (2012)

Tomasz Matuszczak urodził się w 1979 roku w Bydgoszczy, jest absolwentem reżyserii PWSFTviT w Łodzi, a także kierunku Realizacja obrazu w Camerimage Film School w Toruniu. Dotychczasowe realizacje: Ogrodzenie, serial dokumentalny Wrzesień 1939, Autonaprawa (dyplom PWSFTViT), Papierośnica oraz szereg reklam telewizyjnych.

Program 2012

Google Translate