X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Siedem lat zimy

Seven Years of Winter · reż. Marcus Schwenzel
Dania, Niemcy 2011, 22’

Pokazy

23/10, 20:30 · Baj Pomorski – sala B

Andriej to siedmioletni sierota. Jego zdegenerowany brat Artiom co tydzień wysyła go na atomowe pustkowie wokół Czarnobylu, aby rabował opuszczone budynki. W czasie tych wypadów rabunkowych Andrej próbuje wyobrazić sobie siebie samego pośród mieszkających tu wcześniej rodzin. Przeglądając rzeczy porzucone w domach wyobraża sobie, że należy do każdej z tych rodzin, które musiały z dnia na dzień porzucić całe swoje życie.

Reżyser:Marcus Schwenzel
Scenariusz:Marcus Schwenzel, Olafur Jonsson
Muzyka:Nitin Sawhney
Zdjęcia:Eduardo Ramirez-Gonzales
Montaż:Sebastian Prams
Obsada:Hannes Jaenicke, Sasha Savenkov, Roman Knizka, Tatyana Nesvidomenko
Nagrody:Nagroda Van Gogha / Van Gogh Award, Pierwsza Nagroda za Najlepszy Scenariusz Międzynarodowy / First Price for Best International Screenplay – Najlepszy Scenariusz do Filmu Krótkometrażowego / Best Short Screenplay – MFF w Amsterdamie / Amsterdam FF; Wyróżnienie honorowe / Honorable Mention – MFF na Rhode Island / Rhode Island IFF

Marcus Schwenzel urodził się w 1969 roku. Niedawno ukończył praską szkołę filmową w specjalności reżyser filmowy. W chwili obecnej pracuje jako niezależny reżyser filmowy, scenarzysta i dziennikarz telewizyjny. Jego poprzedni film krótkometrażowy Brotherly Love otrzymał 11 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Program 2012

Google Translate