X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dom przy autostradzie

Home · reż. Ursula Meier
Szwajcaria 2008, 98’

Pokazy

22/10, 22:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Spokojne życie pewnej rodziny jest zagrożone, od kiedy ruchliwa autostrada zostaje otwarta kilka metrów od ich domu stojącego dotychczas na spokojnym uboczu. Marthe, Michel i ich troje dzieci odmawiają wyprowadzki i znajdują „innowacyjne” sposoby by dostosować się do nowego środowiska. Nadal starają się żyć normalnie pomimo codziennego ruchu setek głośnych samochodów. Ale autostrada jest bezlitosna. Trwające niebezpieczeństwo i osaczenie zaczyna być przyczyną napięć rodzinnych. Zaczynają rozumieć, że pozostanie w domu może nie być takie proste, ale to wciąż ich dom.

Reżyser:Ursula Meier
Scenariusz:Ursula Meier, Antoine Jaccoud, Raphaëlle Valbrunne
Zdjęcia:Agnès Godard
Montaż:Susana Rossberg
Obsada:Isabelle Huppert, Olivier Gourmet, Adélaïde Leroux, Madeleine Budd, Kacey Mottet Klein

Ursula Meier urodziła się w 1971 roku. Jest reżyserką filmową o francusko-szwajcarskim pochodzeniu. Ukończyła belgijski Institut des Arts de Diffusion (Instytut Sztuk Wizualnych). Na festiwalu Festival du Film Francophone d’Angoulęme w 2008 roku otrzymała nagrodę dla Najlepszego Reżysera za Home — jej pierwszy pełnometrażowy film kinowy. Rok później film zdobył również nagrodę Swiss Film Prize w kategoriach Najlepszy Film oraz Najlepszy Scenariusz (wspólnie z Antione Jaccoud). Jej najnowszy film Twoja siostra został wybrany jako szwajcarski kandydat w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny podczas 85. edycji wręczania Nagród Akademii Filmowej.

Filmografia:

  • 2012 – Twoja siostra / Sister
  • 2008 – Home

Program 2012

Google Translate