X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bez wstydu

Shameless · reż. Filip Marczewski
Polska 2011, 84’

Pokazy

23/10, 11:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Wracając do rodzinnego miasteczka Tadek odkrywa, że jego ukochana siostra Anka związana jest z żonatym mężczyzną. Zazdrość o powszechnie szanowanego biznesmena o politycznych ambicjach przeradza się w obsesję, wykraczającą poza moralne i obyczajowe normy miejscowej społeczności. Wiedziony szaleńczą fascynacją Tadek uczyni wszystko, by skompromitować kochanka siostry. Nie zauważa nawet, że sam jest obiektem westchnień miejscowej piękności, Irminy, która gotowa jest dla niego zerwać narzucone jej przez rodzinę zaręczyny.

Reżyser:Filip Marczewski
Scenariusz:Grzegorz Łoszewski
Muzyka:Paweł Mykietyn
Zdjęcia:Szymon Lenkowski
Montaż:Rafał Listopad
Obsada:Agnieszka Grochowska, Mateusz Kościukiewicz, Maciej Marczewski, Anna Próchniak, Paweł Królikowski, Dariusz Majchrzak
Nagrody:Nominacja do Nagrody East of West / Nominated for the East of West Award – MFF w Karlowych Warach / IFF in Karlovy Vary (2012), Nominacja do Złotych Lwów / Nominated for Golden Lions – FPFF Gdynia / Gdynia Film Festival (2012)

Filip Marczewski urodził się w Łodzi w 1974 roku. Ukończył studia humanistyczne(MISH) na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje reżyserię na PWSFTviT w Łodzi. Przez kilka lat pracował w TVP i TVN. Asystent reżysera przy filmach: „Wojaczek” (reż. Lech Majewski), „Weiser” (reż. Wojciech Marczewski) i „Moje miejsce” (reż. Leszek Dawid). Wyreżyserował kilka ediud filmowych takich jak: Cyrano (2003) Bieda-Ziemia (2004), Melodramat (2005), Jak w niebie (2008).

Filmografia:

  • 2011 – Bez wstydu

Program 2012

Google Translate