X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dzień kobiet

Women’s Day · reż. Maria Sadowska
Polska 2012, 90’

Pokazy

24/10, 18:00 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Halina skromna kasjerka w sieci handlowej Motylek marzy o zapewnieniu lepszego życia dla siebie i swojej 13-letniej, uzdolnionej informatycznie, córeczki Misi. Wkrótce nadarza się okazja i Halina zostaje kierownikiem sklepu. Szybko przekonuje się, że ceną za lepsze zarobki i poprawę standardu życia jest nieuczciwość, wykorzystywanie pracowników, oszustwa. Z ofiary staje się katem dla swoich dawnych koleżanek kasjerek. Los jednak szybko obraca się przeciwko niej i Halina przekonuje się, że z dnia na dzień można stracić wszystko — przyjaciół, pieniądze, mieszkanie. Jest zmuszona stanąć do nierównej walki z bezduszną korporacją, która tworzy chory system. Aby zwyciężyć potrzebuje jednak sprzymierzeńców, rusza więc w podróż po przebaczenie...

Reżyser:Maria Sadowska
Scenariusz:Katarzyna Terechowicz, Maria Sadowska
Muzyka:Maria Sadowska
Zdjęcia:Radosław Ładczuk
Montaż:Jarosław Kamiński
Obsada:Katarzyna Kwiatkowska, Eryk Lubos, Julia Czuraj, Dorota Kolak, Agata Kulesza
Nagrody:Jantar za scenariusz /The Jantar Award for Screenplay – Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” / Koszalin Screen Debuts Festival “Young and Cinema” (2012)

Maria Sadowska — ur. w 1976 roku reżyserka, scenarzystka, piosenkarka, kompozytorka, aranżerka, producentka. Ukończyła Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Ma na koncie wiele teledysków, zrealizowanych dla, m.in. Kasi Nosowskiej i Renaty Przemyk. Jej etiuda fabularna pt. Skrzydła pokazywana była na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Moskwie, Taipei, Bolonii, Barcelonie, Istambule czy Paryżu. Zrealizowana w Studiu Munka trzydziestka Non-stop kolor, była jedną z trzech nowel, które złożyły się na film Demakijaż, prezentowany w Konkursie Głównym 34. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Program 2012

Google Translate