X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Miliard szczęśliwych ludzi

One Billion Happy People · reż. Maciej Bochniak
Polska 2011, 70’

Pokazy

23/10, 11:00 · Kino Centrum

Trailer

Zespół Bayer Full to legenda disco polo. Prowadzona przez Sławomira Świerzyńskiego grupa istnieje już ponad 25 lat, na swoim koncie ma kilkanaście milionów sprzedanych płyt. Równocześnie Bayer Full jest niewidoczny w polskich mediach, zespół funkcjonuje niemal wyłącznie w drugim obiegu i traktowany jest przez krytyków jako rozrywka gorszej kategorii. W 2010 roku we wszystkich polskich mediach pojawiła się wiadomość dotycząca grupy — zespół Bayer Full podpisał kontrakt na 67 milionów płyt i przygotowuje się do wydania krążka dla chińskiej publiczności. Pomysłodawcą projektu był Krzysztof Darewicz, Polak od lat mieszkający w Chinach. Dokument prezentuje kulisy głośnej historii, a także starcie dwóch osobowości — charyzmatycznego Sławomira Świerzyńskiego, lidera Bayer Full oraz Krzysztofa Darewicza, sinologa i dziennikarza, który był pomysłodawcą chińskiej przygody zespołu. Do czego doprowadzi ich współpraca?

Reżyser:Maciej Bochniak
Scenariusz:Maciej Bochniak
Zdjęcia:Grzegorz Hartfiel
Montaż:Maciej Bochniak
Obsada:Bayer Full

Maciej Bochniak urodził się w 1984 roku w Krakowie. Jest scenarzystą, reżyserem, perkusistą i fotografem. Ukończył Studium Scenariuszowe na PWSFTviT w Łodzi. Jest współzałożycielem firmy Impression2Films. Początkowo pracował jako operator dźwięku, później zaczął kręcić filmy krótkometrażowe, dokumentalne, reportaże TV, teledyski. Jest autorem takich krótkometrażowych filmów jak: I Love so much (2009), Przyjęcie (2011) i Pokój (2011, wraz ze Sławomirem Shutym).

Filmografia:

  • 2011 – Miliard szczęśliwych ludzi / One Billion Happy People

Program 2012

Google Translate