X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mój rower

My Father’s Bike · reż. Piotr Trzaskalski
Polska 2012, 90’

Pokazy

22/10, 18:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem? Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł, Włodek i Maciek skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?

Reżyser:Piotr Trzaskalski
Scenariusz:Piotr Trzaskalski, Wojciech Lepianka
Muzyka:Wojciech Lemański
Zdjęcia:Piotr Śliskowski
Montaż:Cezary Kowalczuk
Obsada:Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Krzysztof Chodorowski, Anna Nehrebecka, Witold Dębicki
Nagrody:Złote Lwy / Golden Lions – Nagroda Specjalna: Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą, Złoty Kangur / Special Award: Award of the Organisers of Festivals and Retrospectives of Polish Films Abroad, Golden Kangaroo – FPFF Gdynia / Gdynia Film Festival (2012)

Piotr Trzaskalski urodził się w 1964 roku. Ukończył Wydział Kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego (1989) oraz Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTviT w Łodzi (1992). Był stypendystą The Northen School of Film and Television Leeds Metropolitan University w Wielkiej Brytanii (1992/1993). Od 1992 pracuje jako niezależny twórca głównie dla telewizji; autor i współautor programów o sztuce, teledysków i filmów dokumentalnych. Zadebiutował w 2002 roku filmem Edi.

Filmografia:

  • 2012 – Mój rower / My father’s Bike
  • 2005 – Mistrz / The Master
  • 2002 – Edi

Program 2012

Google Translate