X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sanctuary

Sanctuary · reż. Norah McGettigan
Polska, Irlandia 2012, 90’

Pokazy

25/10, 11:00 · Kino Centrum

Trailer

Jan jest cenionym chirurgiem plastycznym, ma żonę, córkę i duży dom z ogrodem. Po latach rezygnuje jednak z wykonywania zawodu, odsuwa się od rodziny, a na przyrodę patrzy już tylko z okna swojego pokoju. Pewnego dnia, po powrocie z podróży na wycieraczce znajduje trzydniową prasę, a w ogrodzie ciało żony. To zdarzenie uruchamia lawinę skrywanych dotąd emocji. Powracają wspomnienia, a w jego życiu znowu pojawia się dorosła córka Nadia. Pod pretekstem podróży służbowej Jan wyjeżdża za granicę. Nie przypuszcza, że z daleka od domu odżyją uczucia, przed którymi zawsze uciekał.

Reżyser:Norah McGettigan
Scenariusz:Norah McGettigan, Gabriel Vargas
Muzyka:Piotr Matula
Zdjęcia:Marius Matzow Gulbrandsen
Montaż:Mariusz Kuś
Obsada:Jan Frycz, Anne-Marie Duff, Agnieszka Żulewska, David Fennelly, Niamh Shaw
Nagrody:Jantar / Jantar Award – Najlepsza Rola Kobieca, Najlepszy Dźwięk / Best Female Character, Best Sound – Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie / Young and Cinema Film Festival in Koszalin (2012)

Norah McGettigan urodziła się w 1976 r. w północno-zachodniej części Irlandii w hrabstwie Donegal. Licencjat w zakresie teatru zrobiła na University of Ulster. Po ukończeniu studiów przez kilka lat podróżowała po Europie Wschodniej, gdzie pracowała jako nauczyciel dramatu oraz języka angielskiego zanim zdecydowała się podjąć studia na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi. Jej etiudy Pieśń dla Rebeki i Jak to jest być moją matką były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach.

Filmografia:

  • 2012 – Sanctuary

Program 2012

Google Translate