X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ścinki

Papercuts · reż. Magdalena Gubała, Szymon Uliasz
Polska 2012, 61’

Pokazy

21/10, 16:30 · Kino Centrum

Trailer

Opowieść o związku dwojga młodych ludzi. Ona jest tłumaczką, pracuje nad anglojęzycznym dramatem Papercuts. On przed wydaniem swojej debiutanckiej powieści ulega załamaniu psychicznemu. Jego epizod kliniczny związany jest z pracą nad powieścią i relacją obojga. Poprzez sekwencje retrospekcji obserwujemy jego zamknięcie we własnych obsesjach i mieszkaniu, z którego obawiał się wyjść. W obszar własnych urojeń wciągnął również swoją partnerkę. Czy przywołanie fragmentów i ułożenie ich w odpowiednią całość jest w ogóle możliwe? Czy jest gwarancją ocalenia wspólnej relacji i własnej tożsamości?

Reżyser:Magdalena Gubała, Szymon Uliasz
Scenariusz:Magdalena Gubała, Szymon Uliasz
Muzyka:Mikołaj Trzaska
Zdjęcia:Piotr Michalski
Montaż:Krzysztof Kudelski
Obsada:Piotr Głowacki, Kasia Maciąg, Iwona Bielska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Iwo Swiłło

Magdalena Gubała kończyła policealne studio aktorskie Lart w Krakowie. Studiowała iberystykę na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie studentka V roku filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szymon Uliasz jest absolwentem kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Na pierwszym roku studiów zrealizował w ramach uniwersyteckich warsztatów 40 minutowy film Samotna. Jest także autorem pełnometrażowego filmu dokumentalnego Kadyks — no comprende.

Wspólnie zrealizowali już film krótkometrażowy Histeryjka.

Program 2012

Google Translate