X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Trzy siostry T

Three Sisters T · reż. Maciej Kowalewski
Polska 2011, 85’

Pokazy

25/10, 20:00 · Kino Centrum

Trailer

Film jest opartym na faktach thrillerem psychologicznym. Opowiada historię Roberta, 35-letniego mężczyzny, który wydaje się być upośledzony. Od urodzenia spędza czas w domu z nadopiekuńczą matką i jej dwiema siostrami, które traktują Roberta jak dziecko. Rodzina wydaje się być konwencjonalna, bardzo dbająca o dobrą reputację, ale za tą woalką kryje się prawdziwe zło. Szybko okazuje się, że mieszkanie jest siedliskiem trzech wynaturzonych kobiet, morderczyń i dewiantek, które znęcają się fizycznie i psychicznie nad Robertem. Ich dom odwiedza piękna fryzjerka Marianna, której młodość, niewinność i inność inspiruje Roberta do uwolnienia się z koszmaru, w którym żyje. Trzy siostry T są fabularnym debiutem Macieja Kowalewskiego. Scenariusz do filmu został oparty na sztuce jego autorstwa, pt. Trzy siotrzyczki Trupki.

Reżyser:Maciej Kowalewski
Scenariusz:Maciej Kowalewski
Muzyka:Marek Dziedzic
Zdjęcia:Hubert Komerski
Montaż:Hubert Komerski
Obsada:Rafał Mohr, Bogusława Schubert-Massoc, Małgorzata Rożniatowska, Ewa Szykulska, Natalia Szyguła, Izabela Kuna

Maciej Kowalewski urodził się w 1969 roku w Kole. Ukończył PWST w Krakowie. Jest aktorem, reżyserem telewizyjnym i teatralnym, dramaturgiem i scenarzystą filmowym. W latach 1993–1995 występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w latach 1996–2000 w Teatrze Nowym w Warszawie. W latach 2007–2010 był dyrektorem naczelnym i artystycznym stołecznego Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Jest autorem dramatów, m.in. Obywatela M, Poczekalni, Bajki o sercu ze strychu, Miss Hiv, Bomby, Okolic bikini i Wyścigu spermy.

Program 2012

Google Translate