X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Caissa

Caissa · reż. Marcel Woźniak
Polska 2012, 28’

Pokazy

21/10, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Ile razy zdarza się nam rozpamiętywać przeszłość? Ile razy przypadkowe sytuacje nie pozwalają potem zmrużyć oka? Caissa opowiada o tych właśnie prostych, ludzkich sprawach, wśród których prym wiodą miłość, tęsknota, zazdrość i samotność. Oto widzimy Tomka, kinooperatora z Kina Orzeł, który wpada pod kinem na kolegę, Kubę. Choć nie zamieniają ze sobą ani słowa, spotkanie to jest jednocześnie ich pierwszym od wielu, wielu lat. Kim są dla siebie, a kim w ogóle? Kim jest Wiktoria i kto odniesie zaklęte w jej imieniu zwycięstwo? Przypowieść rozgrywa się na toruńskiej szachownicy. Rytm gry wyznaczają zegary z gotyckich wież. Ramy planszy — to kamienice i mury. Kim jest przeciwnik? Być może to demiurg, a być może my sami.

Reżyser:Marcel Woźniak
Scenariusz:Marcel Woźniak
Muzyka:DJ Ike, Piotr Wypych, Hellsongs
Zdjęcia:Łukasz Bieńkowski, Radosław Naworski
Montaż:Paweł Żydowicz
Obsada:Krystian Wieczyński, Radosław Smużny, Paweł Tchórzelski, Anna Borkowicz-Sawicka, Anna Magalska-Milczarczyk, Jarosław Felczykowski, Leonard Cebo, Jaś Borkowicz, Karolina Ford, Marcel Woźniak

Marcel Woźniak (ur. w 1984) — reżyser, aktor, dziennikarz i autor scenariuszy, wieloletni współpracownik MFF TOFIFEST, obecnie redaktor naczelny portalu Orbitorun.pl.

Program 2012

Google Translate