X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Smolik & Emanuelle Seigner: Forget Me Not

Smolik & Emanuelle Seigner: Forget Me Not · reż. Dawid Marcinkowski
Polska 2011, 1’

Pokazy

25/10, 14:00 · Baj Pomorski – sala B

Twórca kultowego już, interaktywnego filmu Sufferrosa prezentowanym na TOFFEST 2010, stworzył interaktywny teledysk do utworu Smolika Forget Me Not. Występuje w nim Emanuelle Seigner, a całość jest hołdem dla amerykańskich filmów D-klasy z lat 50. i 60.

Forget Me Not to interaktywny klip, po którym możemy podróżować w rytm muzyki Smolika i hipnotycznego śpiewu Seigner. Wystarczy kliknąć w cytaty z tekstu piosenki pojawiające się na ekranie. Każda z tych podróży zabiera nas w świat najgorszych filmów science-fiction jakie kiedykolwiek powstały. Naiwnego i budzącego dziś uśmiech swoimi „efektami” kina fantastycznego przełomu lat 50. i 60. w USA. Marcinkowski wykorzystał w teledysku urywki z amerykańskich filmów: The Brain That Wouldn’t Die Josepha Greena (1962), Teenagers from outer space Toma Graeffa (1959) oraz z japońskiego Starman: Attack from space Teruo Ishii (1964) przemontowanego w USA.

Film wyprodukowała znana z rynku muzycznego firma Kayax we współpracy z Tank Production. Warto dodać, że za obraz w klipie odpowiadał Paweł Edelman, operator nominowany do Oscara za zdjęcia w filmie Pianista Romana Polańskiego. Dawid Marcinkowski został za realizację tego filmu nominowany do SXSW Interactive Awards!

Reżyser:Dawid Marcinkowski

Program 2012

Google Translate