X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bez ojca

Die Vaterlosen · reż. Marie Kreutzer
Austria 2011, 104’

Pokazy

25/10, 22:30 · Kino Centrum

Trailer

Niki, lekarz pracujący w Monachium, przyjeżdża do wiejskiego domu, w którym umiera jego ojciec. Niedługo po tym zjawia się jego rodzeństwo: Mizzi i Vito, a także, niespodziewanie, Kyra. Niki i Vito nie widzieli Kyry od czasu rozwiązania hipisowskiej komuny, w której mieszkali wraz z rodzicami, czyli od ponad dwudziestu lat. Mizzi w ogóle nie wiedziała o istnieniu siostry. Czworo dorosłych już ludzi zaczyna zgłębiać skrywane przez lata rodzinne tajemnice. W jak dużym stopniu sami decydujemy o tym, co oznacza dla nas słowo „rodzina”?

Reżyser:Marie Kreutzer
Scenariusz:Marie Kreutzer
Muzyka:David Hebenstreit
Zdjęcia:Leena Koppe
Montaż:Ulrike Kofler
Obsada:Emily Cox, Philipp Hochmair, Marion Mitterhammer, Sami Loris, Pia Hierzegger, Johannes Krisch
Nagrody:Nagroda Specjalna – Najlepszy pierwszy film – wyróżnienie specjalne / Special Award – Best Debut Film – Special Mention (Berlinale, 2011)

Marie Kreutzer urodziła się w 1977 roku w Grazu (Austria). Studiowała scenopisarstwo i dramaturgię na Akademii Filmowej w Wiedniu i pracowała przy projektach filmowych i telewizyjnych. Od 2007 roku jest członkiem zarządu Wiedeńskiego Stowarzyszenia i Forum Scenopisarzy. Wyreżyserowała takie filmy krótkometrażowe jak: White Box (2006), Weihnachtsdienst (2007), Punsch Noël (2008) and Ingrid (2009). Bez ojca to jej pierwszy film długometrażowy.

Filmografia:

  • 2011 – Bez ojca / The Fatherless

Program 2012

Google Translate