X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Raj: wiara

Paradies: Glaube · reż. Ulrich Seidl
Austria, Francja, Niemcy 2012, 113’

Pokazy

24/10, 22:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam, gdzie jest Jezus. Kobieta poświęca każdą swoją wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc przywrócić Austrię na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, Anna-Maria z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż — muzułmanin egipskiego pochodzenia. Kłótnie małżonków zaczynają wypierać modlitwy i pieśni religijne. W filmie Raj: wiara Ulrich Seidl pokazuje kolejne etapy drogi krzyżowej, jaką jest małżeństwo i niespełnioną tęsknotę za prawdziwą miłością. Raj: wiara to druga część trylogii filmowej o trzech cnotach (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla.

Reżyser:Ulrich Seidl
Scenariusz:Ulrich Seidl, Veronika Franz
Zdjęcia:Wolfgang Thaler, Ed Lachman
Montaż:Christof Schertenleib
Obsada:Maria Hofstätter, Nabil Saleh, Natalya Baranova, Rene Rupnik
Nagrody:Nagroda Specjalna Jury, Nagroda CinemAvvenire / Special Jury Prize, CinemAvvenire Award – MFF w Wenecji / Venice IFF (2012)

Ulrich Seidl ur. w 1952 roku w Wiedniu reżyser, scenarzysta, producent. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych austriackich reżyserów, uważany za skandalistę, który lubi łamać społeczne tabu i przekraczać w swoich filmach społeczne i obyczajowe granice. Uprawia kino na pograniczu filmu fabularnego i dokumentalnego. Kontakt z filmem nawiązał w wieku 26 lat, gdy rozpoczął studia w Wiedeńskiej Akademii Filmowej. Jego filmy przyniosły mu międzynarodową sławę i uznanie. Jest laureatem wielu nagród filmowych.

Filmografia:

  • 2012 – Raj: Miłość / Paradise: Love
  • 2007 – Import / Export
  • 2001 – Upały / Dog Days
  • 1995 – Zwierzęca miłość / Animal Love
  • 1992 – Trzeba się liczyć ze stratami / Losses to be expected

Program 2012

Google Translate