X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pozdrowienia z raju

Captive · reż. Brillante Mendoza
Filipiny, Francja, Niemcy, Wielka Brytania 2012, 120’

Pokazy

24/10, 20:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Pewnej majowej nocy 2001 roku obcokrajowcy przebywający na egzotycznej wyspie na południowych Filipinach zostają wyrwani ze snu. Grupa zamaskowanych mężczyzn z karabinami umieszcza ich na barce, która wszystkich zabiera daleko w morze. Przerażeni ludzie rozumieją, że zostali porwani. Wśród nich znajduje się francuska działaczka humanitarna Therese. Porywacze wznoszący okrzyki „Allah Akbar” przedstawiają się jako islamscy bojownicy powiązani z organizacją niejakiego Osamy bin Ladena. Oświadczają wielonarodowej grupie zakładników, że będą więzieni, aż ktoś nie zapłaci za nich okupu. Tak rozpoczyna się wielomiesięczna przeprawa grupy pojmanych przez dżunglę pod ciągłym ostrzałem filipińskiej armii. Pewnego dnia słyszą w radio informację o atakach na World Trade Centre. Ogarnia ich przerażenie — są przekonani, że cały świat znalazł się w rękach terrorystów.

Reżyser:Brillante Mendoza
Scenariusz:Brillante Mendoza, Boots Agbayani Pastor, Patrick Bancarel, Arlyn dela Cruz
Muzyka:Teresa Barrozo
Zdjęcia:Odyssey Flores
Montaż:Yves Deschamps, Kats Serraon
Obsada:Isabelle Huppert, Katherine Mulville, Marc Zanetta, Rustica Carpio, Coco Martin
Nagrody:Udział w konkursie głównym / Participation in the Main Competition – Berlinale (2011)

Brillante Mendoza urodził się w 1960 roku. Studiował Sztuki Piękne na Uniwersytecie Santo Tomas, specjalizował się w reklamie. Karierę rozpoczął jako scenograf filmowy, telewizyjny i teatralny. Pracował przy produkcjach lokalnych, potem rozpoczął pracę dla komercyjnej telewizji i stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych projektantów produkcyjnych. Od 1990 do 2004 roku pracował jako dyrektor artystyczny reklam telewizyjnych dla krajowych i międzynarodowych reklamodawców. Wyreżyserował takie filmy jak: Masahista, Serwis i Kinatay.

Program 2012

Google Translate