X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kalayaan

Wildlife · reż. Adolfo Borinaga Alix Jr.
Filipiny 2012, 115’

Pokazy

23/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Julian jest filipińskim żołnierzem stacjonującym na Wyspie Kota i właśnie dojrzał do opuszczenia Kalayaan. Jego trzymiesięczna służba wojskowa dobiegła już końca. Niestety wieści o zamachu stanu w Manili powodują, że otrzymuje rozkaz pozostania na wyspie aż do odwołania. Julian nie ma zbyt wiele zajęć i spędza czas oczekiwania chodząc po plaży na wybrzeżu, czyszcząc karabin, oglądając filmy porno, słuchając piosenek w starym odbiorniku radiowym, walcząc z nudą i samotnością. Musi także zmagać się z obecnością domniemanego „obserwatora”. Dzieje się tak, dopóki dowódca znajdujący się na największej wyspie archipelagu nie posyła Julianowi do towarzystwa pyskatego Lucio i nowicjusza Erica. Od tej chwili spędzają wspólnie czas na rozmowach, piciu, graniu w koszykówkę oraz przerzucaniu się opowieściami o żołnierzu-zjawie, co przywołuje w Julianie wspomnienia, które starał się zatrzeć. Teraz musi zmierzyć się z narastającą samotnością i wspomnieniami o traumatycznych przeżyciach z przeszłości, o których w ogóle nie chce rozmawiać.

Reżyser:Adolfo Borinaga Alix Jr.
Scenariusz:Adolfo Borinaga Alix Jr.
Muzyka:Teresa Barrozo
Zdjęcia:Albert Banzon
Montaż:Aleks Castañeda
Obsada:Ananda Everingham, Angeli Bayani, Kiki Sugino, Luis Alandy, Rocky Salumbides, Zanjoe Marudo
Nagrody:Najlepszy Dźwięk, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Scenografia / Best Sound, Best Cinematography, Best Production Design – Prezentacja Reżyserów / Directors Showcase – Cinemalaya (2012)

Adolfo Borinaga Alix Jr. urodził się w 1978 roku w Makati City na Filipinach. Ukończył studia z wielką pochwałą na Uniwersytecie w Manili (Pamantasan ng Lungsod ng Maynila), gdzie uzyskał dyplom z komunikacji masowej. Karierę rozpoczął jako scenarzysta filmowy i telewizyjny. Debiutował filmem Donsol, który był finalistą MFF Cinemalaya 2006 oraz oficjalnym filipińskim kandydatem do Ceremonii Rozdania Nagród Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny. Od czasu debiutu reżyserskiego stał się jednym z najbardziej obiecujących, młodych filmowców z Filipin, a jego kolejne filmy pokazywano na szeregu międzynarodowych festiwali filmowych.

Program 2012

Google Translate