X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mga Mumunting Lihim

Those Little Secrets · reż. Jose Javier Reyes
Filipiny 2012, 100’

Pokazy

22/10, 15:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Troje jej najbliższych przyjaciół odebrało śmierć Mariel jako ogromny cios. Jednak najbardziej wyjątkowy podarunek — pudełko pełne pamiętników, które Mariel spisywała przez długie lata — przypadł tylko jednej z nich, Carli. Obie kobiety przyjaźniły się od liceum i dzieliły ze sobą praktycznie każdy aspekt życia. W skład kwartetu przyjaciół wchodziły jeszcze dwie kobiety, Sandra i Olive, które spędzały ze sobą tyle czasu, że stworzyły faktyczny krąg wzajemnej pomocy.  Sandra i Olive ostrzegały Carlę, aby nie czytała pamiętników pozostawionych przez Mariel, ale pokusa okazała się silniejsza i Carla zagłębiła się w niezliczone tomy wspomnień spisanych ręką zmarłej przyjaciółki. Ostrzeżenia okazały się zasadne, ponieważ lektura pamiętników całkowicie zachwiała jej sposobem postrzegania i oceny przyjaźni, które przez tyle lat łączyła cztery kobiety.  Pamiętniki opisywały wszystkie sekrety, które każda z kobiet skrywała przed przyjaciółkami.

Reżyser:Jose Javier Reyes
Scenariusz:Jose Javier Reyes
Muzyka:Jesse Lucas
Zdjęcia:Rodolfo Aves Jr.
Montaż:Vanessa de Leon
Obsada:Iza Calzado, Agot Isidro, Janice de Belen, Judy Ann Santos
Nagrody:Najlepszy Montaż, Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Aktorka, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa / Best Editing, Best Screenplay, Best Performance of an Actress, Best Performance of a Supporting Actress – Prezentacja Reżyserów / Directors Showcase – Cinemalaya (2012)

Jose Javier Reyes należy do najlepszych autorów scenariuszy i reżyserów filmowych oraz telewizyjnych na Filipinach. Jako reżyser, scenarzysta, autor sztuk teatralnych, eseista i bardzo ceniony wychowawca otrzymał niezliczone nagrody. Jego wybitne osiągnięcia na polu reżyserii i scenariuszy obejmują takie tytuły, jak: Katas ng Saudi, Sakal, Sakali, Saklolo, Kasal, Kasali, Kasalo, I want to be Happy, Kutob, Spirit of the Glass, Malikmata, Nang Iniwan Mo Ako, Makati Avenue Office Girls, Hindi Kita Malilimutan oraz Bakit Labis Kitang Mahal?. Zyskał uznanie na dużych i liczących się festiwalach filmowych oraz szacunek wielu instytucji.

Program 2012

Google Translate