X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Egzamin

A vizsga · reż. Péter Bergendy
Węgry 2011, 89’

Pokazy

21/10, 18:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Grudzień 1957. Po chaotycznych wydarzeniach październikowych Urząd Bezpieczeństwa postanawia przekonać się co do wierności swoich agentów. Jung, na co dzień zajmujący się nauczaniem, zostaje zmuszony do poddania się testom na lojalność wobec swojego szefa i jednocześnie przyjaciela — Marko. Wszystko zmienia się, gdy młodego agenta odwiedza Eva, która była jedną z bojowniczek o wolność w 1956 roku. Wygląda na to, że młodzi ludzie są w sobie zakochani, ale to poddaje w wątpliwość lojalność Junga w stosunku do partii. Co może wyniknąć z badań przeprowadzonych w środowisku pełnym nieufności?

Reżyser:Péter Bergendy
Scenariusz:Norbert Köbli
Muzyka:Gergely Parádi
Zdjęcia:Zsolt Tóth
Montaż:István Király
Obsada:János Kulka, Zsolt Nagy, Gabriella Hámori, Péter Scherer
Nagrody:Oficjalna selekcja w MFF w Karlovych Varach / The Official Selection at the IFF in Karlovy Vary (2012)

Péter Bergendy — ur. w 1964 r. węgierski reżyser, producent i redaktor. Pierwszą kamerę otrzymał od dziadka w wieku 6 lat i od tamtej pory był zafascynowany światem filmu. Później przyszedł czas na psychologię na Uniwersytecie w Budapeszcie, Instytut Filmowy, karierę w telewizji, redakcję magazynu „Cinema”, a także kręcenie teledysków i reklam. Swój pierwszy film pełnometrażowy nakręcił w 2004 roku — była to komedia romantyczna Állítsátok meg Terézanyut! Egzamin to jego drugi film.

Filmografia:

  • 2011 – Egzamin / The Exam
  • 2004 – Állítsátok meg Terézanyut!

Program 2012

Google Translate