X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kosiątko

Kicsi rigó · reż. Pál Tóth
Węgry 2009, 12’

Pokazy

21/10, 18:30 · Baj Pomorski – sala B

Kosiątko to poetycko prosta opowieść o człowieku i małym ptaszku. Codzienna, monotonna praca przy biurku, zamknięte okno, a na parapecie pojawia się mały ptaszek. Bohater codziennie wchodzi z nim w bliższy kontakt i zaczyna go karmić. Animację zrealizowano w technice 3D.

Reżyser:Pál Tóth
Scenariusz:Pál Tóth
Muzyka:Edina Szirtes, Pál Tóth
Nagrody:Wyróżnienie / Special Mention – Manchester Kinofilm / The Kinofilm Manchester ISFF (2010); Najlepszy Film DVD / Best Digital Film – MFF w Olimpii / The IFF in Olympia (2009)

Pál Tóth rozpoczął pracę animacji w 1971 roku w studio filmowym Pannonia w Kecskemét na Węgrzech. Później przez kilka lat pracował w Belgii i już jako niezależny animator, powrócił na Węgry w 1995 roku, gdzie założył Film Paja, by produkować komputerowe filmy animowane w technice 3D. W 1999 roku otrzymał Nagrodę Balázs Béla ‪— najbardziej prestiżową nagrodę filmową na Węgrzech.

Program 2012

Google Translate