X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Crawl

Crawl · reż. Hervé Lasgouttes
Francja 2012, 90’

Pokazy

25/10, 15:15 · Kino Centrum

Trailer

Crawl osadzony jest w Bretanii i opowiada historię romansu rodzącego się między Martinem i Gwen. On jest młodym człowiekiem utrzymującym się z dorywczych prac i drobnych kradzieży. Ją najbardziej kręci pływanie — codziennie z pasją trenuje, wypływając daleko w morze. Życie tych dwojga zmienia się, kiedy ona zachodzi w ciążę, a on niespodziewanie zostaje oskarżony o morderstwo…

Reżyser:Hervé Lasgouttes
Scenariusz:Loïc Delafoulhouze, Hervé Lasgouttes
Muzyka:Raphael Ibanez de Garayo
Zdjęcia:Emmanuelle Le Fur
Montaż:Laurence Bawedin
Obsada:Anne Marivin, Swan Arlaud, Nina Meurisse, Gilles Cohen, Jean-Marie Frin
Nagrody:Nagroda Europa Cinemas Label / Europa Cinemas Label – Najlepszy Film Europejski / Best European Film – Sekcja Dni Weneckie / Venice Days Section – MFF w Wenecji / Venice IFF(2012)

Hervé Lasgouttes urodził się w 1963 roku w Montmorency (Francja). Ukończył Ecole Nationale des Arts Décoratifs. W roku 2000 nakręcił swój pierwszy film krótkometrażowy Un Arabe ouvert, a który otrzymał Grand Prix na festiwalu w Vendôme. Ten film wyznaczył początek jego zawodowej współpracy z Loïcem Delafoulhouzem. Współpraca zaowocowała filmami krótkometrażowymi Elle Ou Une Autre (2002), 220 Bonnes Raisons (2005) oraz Crazy Glue (2007), aby wreszcie przynieść debiut pełnometrażowy, czyli tytułowy Crawl.

Filmografia:

  • 2012 – Crawl

Program 2012

Google Translate