X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Trampoline

Trampolin · reż. Katarina Zrinka Matijević
Chorwacja 2016, 82’ · polska premiera

20.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Dziecko skaczące na trampolinie w parku i ulewa przechodząca nad miastem ― tu przecinają się nasze trzy historie. Siedmioletnia Lina ucieka od matki. Spotyka nastoletnią marzycielkę Nikę i przyszłą matkę Nikolinę. Na pierwszy rzut oka wiele je różni, ale w rzeczywistości są dla siebie lustrzanym odbiciem, dzięki czemu Lina może zajrzeć w swoją przyszłość i zobaczyć, co ją czeka. Ich przypadkowe spotkanie otworzy nowe możliwości, jak również odsłoni tąpnięcia w ich rodzinach, które aż do tego momentu były skrzętnie ukrywane. Mała dziewczynka nadal pragnie zdobyć miłość matki, nastolatka marzy o wyrwaniu się od swojej zgorzkniałej matki, a ciężarna Nikolina jest przerażona perspektywą tego, że wydarzenia z jej dzieciństwa mogą się powtórzyć. To nie jest klasyczna historia miłosna, lecz zdecydowanie film o dwuznacznej naturze miłości.

Reżyser:Katarina Zrinka Matijević
Scenariusz:Katarina Zrinka Matijević, Pavlica Bajsić, Ivan Salaj
Muzyka:Šumovi protiv valova
Zdjęcia:Vjeran Hrpka
Montaż:Ana Štulina
Obsada:Franka Mikolaci, Frano Mašković, Igor Kovač, Enes Vejzović, Lana Barić, Tena Nemet Brankov, Nina Violić, Marija Tadić
Produkcja:Ivan Maloča
Producent:Interfilm Produkcija d.o.o, Hrvatska radiotelevizija (HRT)
Nagrody:63. edycja FF w Puli / 63rd Pula FF – Nagroda Złotej Areny: Najlepsza Aktorka Drugoplanowa / Golden Arena Award: Best Supporting Actress (2016)

Katarina Zrinka Matijević urodziła się w Zagrzebiu w 1973 roku. Zdobyła dyplom na kierunku reżyserii filmowej i telewizyjnej na Academy of Dramatic Art w Zagrzebiu, a także studiowała filozofię i komparatystykę na Wydziale Filozofii Uniwersytetu w Zagrzebiu. Dotychczas wyreżyserowała i napisała scenariusze do około piętnastu filmów dokumentalnych i krótkometrażowych fabuł.

Filmografia:

  • 2016 — Trampoline / Trampolin
  • 2016 — Iza lica zrcala
  • 2003 — Pescenopolis
  • 2002 — Reci Sasa sto je?
  • 1998 — Dvoboj
  • 1997 — Kap

Program 2016

Google Translate