X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Belgica

Belgica · reż. Felix Van Groeningen
Belgia 2016, 127’

21.10, 17:15 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

Film opowiada historię dwóch braci: charyzmatycznego i wybuchowego Franka, męża, ojca i nieuleczalnego kobieciarza, oraz jednookiego Jo, właściciela speluny o nazwie Belgica. Gdy Frankowi udaje się uczynić z baru modne miejsce dla miłośników dobrej muzyki i pięknych ludzi, bracia zostają partnerami w biznesie i pracują nad jego rozwojem. Belgica szybko się rozrasta i wydaje się, że bohaterowie znaleźli perfekcyjny przepis na sukces. Do momentu, gdy odkryją, że prowadzenie biznesu na tę skalę to coś o wiele bardziej skomplikowanego niż myśleli…

Reżyser:Felix Van Groeningen
Scenariusz:Felix Van Groeningen, Arne Sierens
Muzyka:Soulwax
Zdjęcia:Ruben Impens
Montaż:Nico Leunen
Obsada:Stef Aerts, Tom Vermeir, Stefaan De Winter, Dominique Van Malder, Ben Benaouisse
Produkcja:Dirk Impens
Producent:Menuet Producties, Pyramide Productions, Topkapi Films
Dystrybucja:Bomba Film Sp. z o.o.
Nagrody:FF w Sundance / Sundance FF – Nagroda za Reżyserię: World Cinema – Dramat / Directing Award: World Cinema – Dramatic (2016)

Program 2016

Google Translate