X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Marzenia

Es esmu šeit · reż. Renārs Vimba
Łotwa 2016, 106’

17.10, 16:45 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

Pustka, opuszczone okolice, ścieżka pełna grząskiego błota. W biednym, drewnianym domku mieszka 17-letnia Raya i jej młodszy brat, Robis. Nikt nie może się dowiedzieć, że ich babcia zmarła. By nie trafić do sierocińca, na różne sposoby usiłują ukryć prawdę. Nie chcąc stracić domu i sadu, wielkiego marzenia ich ojca, Raya próbuje skontaktować się matką, która od lat mieszka w Anglii i nie daje znaku życia.

Reżyser:Renārs Vimba
Scenariusz:Renārs Vimba
Muzyka:Eriks Esenvalds
Zdjęcia:Arnar Thor Thorisson
Montaż:Yorgos Mavropsaridis
Obsada:Elina Vaska, Andzejs Lilientals, Edgars Samitis, Zane Jancevska, Ruta Birgere
Produkcja:Aija Berzina, Alise Gelze
Producent:Tasse Film
Dystrybucja:Bomba Film Sp. z o.o.
Nagrody:Berlinale – Kryształowy Niedźwiedź: Nagroda Jury Młodych Generacji 14plus – Najlepszy Film Pełnometrażowy / Crystal Bear: Award of the Youth Jury in Generation 14plus – Best Feature Film (2016)

Program 2016

Google Translate