X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Panel „Thelma i Louise jako manifest wolności człowieka”

Natalia Waloch-Matlakiewicz, Ewelina Seklecka, Tomasz Wrzesiński

19.10, 19:15 · Od Nowa – duża scena

Wstęp wolny

Natalia Waloch-Matlakiewicz

Dziennikarka „Wysokich Obcasów Extra” oraz „Gazety Wyborczej”, publikowała też w „Dużym Formacie”. Arabistka, reporterka, feministka. Przez wiele lat zajmowała się tematyką społeczną, relacjonowała m.in. walkę samotnych matek o przywrócenie Funduszu Alimentacyjnego oraz protesty rodziców niepełnosprawnych dzieci. Zadebiutowała na łamach „Gazety Wyborczej” reportażem o młodym pokoleniu Tunezyjek, który był owocem pobytu na stypendium w tym kraju. W „Wysokich Obcasach Extra” zajmuje się szeroko pojętą tematyką kobiecą i feministyczną. Interesuje się Bliskim Wschodem, szczególnie sytuacją kobiet w tym regionie świata.

Ewelina Seklecka

Prezeska Fundacji Punkt Widzenia, działającej na rzecz równości kobiet. Feministka. Współautorka edukacyjno-badawczego projektu Moc w przemoc i raportu On — nieobecny Ona — sama sobie winna. Społeczno-kulturowe uwarunkowania przemocy seksualnej wobec kobiet. Absolwentka podyplomowych Gender Studies Polskiej Akademii Nauk, pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, Szkoły Treningu Grupowego w Training & Consulting oraz Kursu Analizy Transakcyjnej I, II i III stopnia w Ośrodku Psychoterapii i Treningów Psychologicznych AION.

Tomasz Wrzesiński

Członek Stowarzyszenia Nastawnia, grafik, działacz społeczny, autor słuchowiska radiowego Bagaż podręczny, wspierającego społeczność LGBTQ, oraz projektu Moc w przemoc, badającego społeczno-kulturowe przyczyny przemocy seksualnej wobec kobiet. Performer — uczeń Joli Cynkutis, aktorki wywodzącej się z II Studia Wrocławskiego oraz Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Ukończył warsztaty aktorskie u Janusza Stolarskiego, Małgorzaty Walas-Anotoniello, Leszka Raczaka. Aktualnie realizuje projekt społeczno-teatralny RE_WOLTA, którego głównym tematem jest poszukiwanie takiej formy języka i wyrazu, która pozwoli uniknąć stereotypów zarówno społeczno-kulturowych, jak i językowych w narracji o przemocy seksualnej wobec kobiet.

Program 2016

Google Translate