X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Córki dancingu

Lure, The · reż. Agnieszka Smoczyńska
Polska 2015, 92’

16.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Dwie nastolatki ― Złota i Srebrna ― lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, lecz syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli...

Reżyser:Agnieszka Smoczyńska
Scenariusz:Robert Bolesto
Muzyka:Ballady i Romanse (zespół / band)
Zdjęcia:Jakub Kijowski
Montaż:Jarosław Kamiński
Obsada:Marta Mazurek, Michalina Olszańska, Kinga Preis, Jakub Gierszał, Andrzej Konopka, Zygmunt Malanowicz
Produkcja:Włodzimierz Niderhaus
Producent:Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa)
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:FF w Sundance / Sundance FF – Nagroda Specjalna Jury / Special Jury Award (2016); Orły / Eagle Awards – Odkrycie Roku / Discovery of the Year (2016); FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Najlepszy Debiut Reżyserski, Kryształowa Gwiazda Elle, Najlepsza Charakteryzacja / Golden Lions: Best Directing Debut; Elle Crystal Star, Best Characterisation (2015); Netia OFF CAMERA – Wyróżnienie Specjalne, Nagroda FIPRESCI / Special Mention, FIPRESCI Prize (2016)

Agnieszka Smoczyńska ― absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej dotychczasowe krótkometrażowe filmy fabularne: Aria Diva, 3 love i Kapelusz, zdobyły kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą.

Filmografia:

  • 2015 ― Córki dancingu / The Lure
  • 2010 — Viva Maria!
  • 2007 — Aria Diva
  • 2004 — 3 Love

Program 2016

Google Translate