X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sługi boże

Sługi boże · reż. Mariusz Gawryś
Polska 2016, 101’

20.10, 18:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) ― niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku Georg Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

Reżyser:Mariusz Gawryś
Scenariusz:Mariusz Gawryś, Maciej Strzembosz
Muzyka:Maciej Zieliński
Zdjęcia:Mikołaj Łebkowski
Montaż:Milenia Fiedler
Obsada:Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz, Krzysztof Stelmaszyk, Henryk Talar, Andrzej Konopka
Produkcja:Maciej Strzembosz, Ewa Borguńska, Dorota Hawliczek
Producent:Prasa i Film
Dystrybucja:Next Film
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – udział w Konkursie Głównym / Participation in the Main Competition; Złoty Klakier – Nagroda Radia Gdańsk / Golden Claqeur – Radio Gdańsk Award (2016)

Mariusz Gawryś urodził się w 1957 roku. Jest reżyserem i scenarzystą, absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. W 2006 roku za swój pełnometrażowy film Sztuka masażu otrzymał Złote Lwy za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Filmografia:

  • 2016 ― Sługi boże
  • 2006 ― Sztuka masażu / The Art of Massage

Program 2016

Google Translate