X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wszystkie nieprzespane noce

All These Sleepless Nights · reż. Michał Marczak
Polska, Wielka Brytania 2016, 100’

17.10, 19:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

Krzysiek i Michał przemierzają ulice Warszawy, krążą pomiędzy imprezami w klubach, koncertami i domówkami. Nocna zabawa do utraty tchu, intensywne stany zakochania, pożądania i samotności, rozmowy o rzeczach błahych i najistotniejszych, upojenie alkoholem i miłością, emocjonalny tygiel ― oto esencja życia młodych ludzi…

Wszystkie nieprzespane noce to błyskotliwy portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, na którym powstała najbardziej intymna i prawdziwa opowieść o młodych ludziach od czasu Niewinnych czarodziejów Andrzeja Wajdy.

Reżyser:Michał Marczak
Scenariusz:Michał Marczak, Katarzyna Szczerba
Muzyka:Lubomir Grzelak
Zdjęcia:Michał Marczak, Maciej Twardowski
Montaż:Dorota Wardęszkiewicz
Obsada:Krzysztof Bagiński, Michał Huszcza, Ewa Lebeuf, Adam Rzepucha, Kaja Kukuła
Produkcja:Marta Golba, Michał Marczak, Thomas Benski, Julia Nottingham, Lucas Ochoa
Producent:Endorfina Studio, Pulse Films
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:FF w Sundance / Sundance FF – Najlepszy Zagraniczny Reżyser Filmu Dokumentalnego / Directing Award in World Cinema Documentary competition (2016); MFF Nowe Horyzonty / T-Mobile New Horizons IFF – Nagroda Publiczności / Audience Award (2016)

Michał Marczak urodził się w 1982 roku. Studiował reżyserię w The California Institute of the Arts, ukończył również Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Wyreżyserował m.in. dwa głośne filmy dokumentalne Koniec Rosji (2010) i kontrowersyjny Fuck for Forest (2012).

Filmografia:

  • 2015 ― Wszystkie nieprzespane noce / All These Sleepless Nights
  • 2012 — Fuck for Forest
  • 2012 — Samotność dźwięku
  • 2012 — Wirtualna wojna
  • 2010 — La Machina
  • 2010 — Ostatni raz kawaler
  • 2009 — Kobieta poszukiwana

Program 2016

Google Translate