X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Takie są zasady

Takva su pravila · reż. Ognjen Sviličić
Chorwacja, Francja, Serbia, Macedonia 2014, 78’

19.10, 20:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

Ivo jest kierowcą autobusu, jego żona Maja — gospodynią domową. Prowadzą ciche i spokojne życie na przedmieściach Zagrzebia. Pewnej nocy ich nastoletni syn Tomica zostaje pobity do nieprzytomności na ulicy przez swoich rówieśników. Trafia do szpitala, gdzie musi przejść skomplikowaną operację. Rodzice są zdani sami na siebie, bo policja nie chce się angażować w sprawę. Kilka najbliższych dni uzmysławia im, że ich świat fałszywego poczucia bezpieczeństwa właśnie runął. Postanawiają na nowo przyjrzeć się swojemu życiu i temu, w co wierzyli przez lata.

Reżyser:Ognjen Sviličić
Scenariusz:Ognjen Sviličić
Zdjęcia:Crystel Fournier
Montaż:Atanas Georgiev
Obsada:Emir Hadžihafizbegović, Jasna Žalica, Hrvoje Vladisavljevic, Ljubomir Bandović, Mira Banjać
Produkcja:Janja Kralj, Svetozar Ristovski, Damir Teresak, Nikolina Vucetic
Producent:Biberche, KinoElektron, Maxima Film
Nagrody:FF w Wenecji / Venice FF – Nagroda Venice Horizon: Najlepszy Aktor / Venice Horizon Award: Best Actor (2014); Warszawski FF / Warsaw FF – Konkurs Międzynarodowy: Najlepszy Reżyser / International Competition: Best Director (2014)

Program 2016

Google Translate