X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Biznesmen i gwiazdy

Local Hero · reż. Bill Forsyth
Wielka Brytania 1983, 111’

23.10, 15:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

MacIntyre, pracownik spółki naftowej, zostaje wysłany wraz z kolegą do Szkocji na negocjacje w sprawie zakupu małej wioski rybackiej, usytuowanej niedaleko złóż cennego surowca. Zadanie wydaje się początkowo dość proste. Większość rybaków chętnie oddałaby sielskie krajobrazy, ciszę i świeże powietrze w zamian za hałas Edynburga i lepsze perspektywy na przyszłość. Odwrotnie dzieje się z MacIntyrem, który niebawem zakochuje się w urokliwym zakątku. Podpisaniu umowy niespodziewanie sprzeciwia się Ben Knox, właściciel cennego kawałka plaży.

Reżyser:Bill Forsyth
Scenariusz:Bill Forsyth
Muzyka:Mark Knopfler
Zdjęcia:Chris Menges
Montaż:Michael Bradsell
Obsada:Burt Lancaster, Fulton Mackay, Peter Riegert, Denis Lawson, Norman Chancer
Nagrody:Nagrody BAFTA / BAFTA Awards – Najlepsza Reżyseria / Best Direction (1984); Nagroda Narodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych w Ameryce / National Society of Film Critics’ Awards – Najlepszy Scenariusz / Best Screenplay (1984)

Program 2016

Google Translate