X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Młody Adam

Young Adam · reż. David Mackenzie
Wielka Brytania, Francja 2003, 98’

17.10, 21:30 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Joe Taylor zatrudnia się na rzecznej barce pływającej pomiędzy Glasgow i Edynburgiem. Pewnego dnia razem z jej właścicielem i jego żoną zauważa ciało młodej kobiety unoszące się na powierzchni wody. Czyżby to było morderstwo? A może nieszczęśliwy wypadek? Okazuje się, że Joe znał tę dziewczynę, ale nie chce wyjawiać tego faktu, szczególnie, że policja wszczyna śledztwo. Barka wydaje się być świetnym miejscem przeczekania, ale na tej małej przestrzeni atmosfera zagęszcza się coraz bardziej...

Reżyser:David Mackenzie
Scenariusz:David Mackenzie
Muzyka:David Byrne
Zdjęcia:Giles Nuttgens
Montaż:Colin Monie
Obsada:Ewan McGregor, Tilda Swinton, Emily Mortimer, Peter Mullan, Pauline Turner
Nagrody:Nagrody BAFTA, Szkocja / BAFTA Awards, Scotland – Najlepszy Film, Najlepszy Aktor w Szkockim Filmie, Najlepsza Aktorka w Szkockim Filmie, Najlepszy Reżyser / Best Film, Best Actor in a Scottish Film, Best Actress in a Scottish Film, Best Director (2004)

Program 2016

Google Translate