X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Danton

Danton · reż. Andrzej Wajda
Francja, Polska 1982, 136’

21.10, 14:45 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

W rewolucyjnej Francji szaleje terror. Na posiedzeniu Komitetu Ocalenia Publicznego Billaud-Varenne oskarża Dantona i jego przyjaciół o działalność kontrrewolucyjną. Robespierre nie zgadza się wprawdzie na sądzenie Dantona, ale inni członkowie Komitetu przytaczają przeciwko niemu wciąż nowe argumenty. Jednocześnie dochodzi do konfiskaty redagowanej przez Desmoulinsa gazety dantonistów „Vieux Cordelier”. Wkrótce Danton otrzymuje poufne ostrzeżenie, że rząd nosi się z zamiarem aresztowania go.

Reżyser:Andrzej Wajda
Scenariusz:Jean-Claude Carrière
Muzyka:Jean Prodromidès
Zdjęcia:Igor Luther
Montaż:Halina Prugar-Ketling
Obsada:Gérard Depardieu, Wojciech Pszoniak, Anne Alvaro, Roland Blanche, Patrice Chéreau, Krzysztof Globisz
Nagrody:Nagrody BAFTA / BAFTA Awards – Najlepszy Film Nieanglojęzyczny / Best Film Not in the English Language (1984); Cezary / César Awards – Najlepszy Reżyser / Best Director (1983); FPFF w Gdyni / PFF Gdynia – Złote Lwy: Nagroda Dziennikarzy / Golden Lions: Journalists' Award (1984)

Program 2016

Google Translate