X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Steve Nash & Film Orchestra

Koncert otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest

15.10, 19:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Po wielu sukcesach projektu Steve Nash & Turntable Orchestra czas na nową odsłonę działań toruńskiego artysty.

Steve Nash — kompozytor, producent, pianista i DJ, znany z niekonwencjonalnych muzycznych rozwiązań — tym razem wziął na warsztat muzykę z najlepszych filmów polskiej i światowej kinematografii, skomponowaną przez Ennia Morricone, Nina Rotę, Hansa Zimmera, Johna Williamsa, Andrzeja Kurylewicza i Krzysztofa Komedę, aranżując ją w różnych stylach i gatunkach muzycznych.

Do swojego projektu zaprosił muzyków oryginalnych — artystów mieszających style, łączących gatunki, szukających własnej drogi. Tworząc dziewięcioosobowy zespół pod nazwą Film Orchestra, postarał się również wykorzystać muzyczny potencjał Torunia.

W projekcie wezmą udział:

Steve Nash tak mówi o swoim projekcie: „W muzyce najbardziej inspiruje mnie możliwość łączenia różnych stylów, mieszania gatunków i współpraca z artystami, którzy poszukują nowych rozwiązań. Zaproszeni przeze mnie artyści reprezentują różne muzyczne światy, ale łączy ich jedno — to najwyższej klasy profesjonaliści. Wśród nich są: Sławek Kosiński — gitarzysta rockowy, Marek Pospieszalski — jazzowy saksofonista, Brian Massaka — producent muzyczny bazujący na brzmieniach instrumentalnego hip hopu, czy Dj Funktion – trzykrotny mistrz świata DJ-ów. Takie kooperacje to przekraczanie granic i szansą na nową jakość w muzyce. W muzyce filmowej moimi idolami są Krzysztof Komeda i Nino Rota, dlatego wśród tematów muzycznych, które wziąłem na kompozytorski warsztat, jest m.in. muzyka z takich filmów jak Niesamowite historie Felliniego czy Nóż w wodzie Polańskiego. Inspiracją są dla mnie również znakomici wokaliści — Tomasz Organek i Natalia Nykiel”.

Program 2016

Google Translate