X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tofifest 2012 zaprasza filmy do konkursów

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest rozpoczyna nabór filmów do konkursów festiwalowych. Tofifest, zwany „niepokornym festiwalem”, jest jedną z najważniejszych w Polsce imprez promujących dobre kino autorskie. Główne nagrody festiwalu — Złote Anioły — rozdane zostaną w trzech konkursach filmowych.

Tofifest, na którym gościły gwiazdy tej miary jak Jim Sheridan, Jiri Menzel, Emanuelle Seigner, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr czy Julia Jentsch otwiera nabór filmów do konkursów dziesiątej, jubileuszowej edycji. Producentów i twórców filmów zapraszamy do udziału w trzech konkursach MFF TOFIFEST:

Podczas doboru do Konkursu pierwszych i drugich filmów ON AIR szczególny nacisk stawiać będziemy na obrazy wcześniej nie prezentowane na innych, zwłaszcza polskich festiwalach — mówi Kafka Jaworska, dyrektorka Tofifest. Takie obrazy będą miały pierwszeństwo podczas selekcji — dodaje. Do konkursu SHORTCUT kwalifikowane będą formy filmowe wszelkiego typu — od fabuły, poprzez dokument i eksperyment, po animacje. Wspólnym kryterium jest wymóg by zgłaszany film nie trwał dłużej niż 35 minut. Konkurs Polski — FROM POLAND — skoncentrowany będzie wokół polskich produkcji z ostatnich dwóch lat. Szczególnie mile widziane są premiery i debiuty, w tym również wyprodukowane w systemie niezależnym.

Filmy, które nie zostaną zakwalifikowane do konkursów, ale zdaniem komisji selekcyjnej będą prezentowały wysoki poziom artystyczny, zostaną zaprezentowane w sekcji FORUM, będącej panoramą najlepszego kina autorskiego ostatnich lat.

Jubileuszowa, 10. edycja Tofifest odbędzie się w ostatnim tygodniu października 2012. W ten sposób odbywający się w Toruniu festiwal wraca do tradycji pierwszej edycji Tofi.

Termin zgłoszeń filmów na festiwal upływa 10 września 2012 r., ale o przyjęciu decyduje data wpłynięcia zgłoszenia konkursowego on-line. Kopie przeglądowe filmów należy nadesłać do Biura Festiwalowego maksymalnie tydzień od daty zamknięcia naboru (do 17 września 2012 r.).

Kopie przeglądowe prosimy nadsyłać pod adres:
Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST
ul. Ducha Świętego 2a/2 (II piętro)
87-100 Toruń

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować pod adres e-mail competition@tofifest.pl.

Czekamy na Wasze filmy!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest