X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

SHORTCUT! Małe wielkie filmy na TOFIFEST!

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych to pasmo o nieustającym uroku niedosytu. W tym roku obok krótkich fabuł i animacji, w konkursie oceniane będą po raz pierwszy również dokumenty i eksperymenty. Krótkie formy filmowe to często pierwszy krok w karierze młodych talentów, kuźnia filmowych artystów, którzy bawiąc się pomysłami realizują małe wielkie dzieła. Jest to więc wielkie pasmo małych form, w ramach którego zaprezentowanych zostanie 35 najlepszych krótkich filmów z całego świata.

Filmy oceniane będą przez wyjątkowe Jury, w składzie którego znajdą się wybitni twórcy:

Paweł Łoziński urodził się w 1965 w Warszawie. Jest reżyserem i scenarzystą filmów dokumentalnych oraz fabularnych, a także producentem filmów dokumentalnych. W 1992 ukończył PWSFTViT w Łodzi. Przygodę z filmem rozpoczął, co oczywiste, od asystowania ojcu, Marcelowi Łozińskiemu. Był także asystentem Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie Trzy kolory. Biały (1993). W 1996 roku za swą telewizyjną fabułę Kratka, z Jerzym Kamasem, otrzymał nagrodę za debiut na festiwalu w Gdyni. Wiele nagród na międzynarodowych festiwalach otrzymał film Miejsce urodzenia (1992), o podróży pisarza Henryka Grynberga w poszukiwaniu śladów zamordowanego w czasie okupacji ojca. Nie mniejsze uznanie – jako propozycja „dokumentu codzienności” – zdobyły filmy Taka historia i Siostry, nagrodzone Złotym Lajkonikiem na krakowskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych.

Małgorzata Buczkowska-Szlenkier – urodzona w 1976 w Lublinie, polska aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, po czym występowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu i Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, z którym związana jest do dzisiaj. Jej pierwszą ważną rolą kinową była Aga w noweli Śląsk w reżyserii Anny Kazejak-Dawid w Odzie do radości. Za drugoplanową rolę Leny w 0_1_0 w 2008 otrzymała pierwszą nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Rok później otrzymała kolejną nominację za kreację w filmie Jestem Twój. Występuje także w serialach telewizyjnych. Ostatnio zagrała w filmach Kołysanka i Zero. Otrzymała nagrodę aktorską od Jury IV Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.

Dawid Marcinkowski urodził się w 1974 roku. Jest artystą multimedialnym i reżyserem. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się filmem interaktywnym, techniką found footage, wideoklipem oraz netartem. W swoich projektach łączy narracyjne i wizualne aspekty kina z takimi zagadnieniami jak interaktywność i nielinearność. Twórca pierwszych polskich interaktywnych wideoklipów (Smolik Attitude i Someday on the Misty Island Małgorzaty Walewskiej). Autor pierwszego polskiego filmu interaktywnego Sufferrosa. Ten filmowy projekt narracyjny powstał w wyniku non-profitowej współpracy z kilkudziesięcioma muzykami, artystami oraz aktorami. Zdobył też nagrodę za debiut reżyserski na Yach Film Festiwal oraz na Festiwalu Europrix w Wiedniu.

Pierwszy blok konkursowy już w niedzielę o 15 w Kinie Centrum!

Szczegóły programu: http://www.tofifest.pl/pl/program/p/4

 

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest