X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zapraszamy na poniedziałkowe spotkania!

Zapraszamy na poniedziałkowe (19 października 2015 roku) spotkania 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filowego Tofifest. Wstęp wolny.

Reżyserka pojawi się na Tofifest, by porozmawiać z widzami o swoim nowym filmie „Janis. A Little Girl Blue”. Ten wyjątkowy obraz zaprezentowany został w tym roku na Toronto International Film Festival. Pokaz na Tofifest będzie drugim w Polsce. Wcześniej jej film dokumentalny „I zbaw nas ode złego” był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Spotkanie po filmie „Rose. Znam kogoś, kto cię szuka”. Julia Kowalski to Francuzka polskiego pochodzenia — reżyserka i scenarzystka. „Rose. Znam kogoś, kto cię szuka” to jej debiut fabularny. Artystka opowiada w nim historię Józefa, mężczyzny po pięćdziesiątce, który przybywa do Francji, by odnaleźć swojego syna, Romana, po tym, jak opuścił go piętnaście lat wcześniej. Obraz prezentowany był na tegorocznym Festiwalu w Cannes. Na Tofifest odwiedzi nas nie tylko reżyserka, ale także odtwórcy głównych ról w filmie: Yoann Zimmer oraz Liv Hennehuier.

Julian Sands to gość specjalny tegorocznej edycji Festiwalu, który wystąpi z monodramem „A Celebration of Harold Pinter”. Spektakl wyreżyserowany przez Johna Malkovicha będziemy mogli zobaczyć we wtorek 20 października w Teatrze Baj Pomorski. Brytyjski aktor spotka się z fanami po pokazie filmu Jamesa Ivory’ego „Pokój z widokiem” z 1986 roku, gdzie zagrał obok Heleny Bonham Carter i Daniela Day-Lewisa.

Filip Bajon jest reżyserem filmowym i teatralnym, znanym m.in. z „Przedwiośnia” i „Ślubów panieńskich”. „Panie Dulskie” to tragikomiczna fantazja na temat dramatu Gabrieli Zapolskiej. Wystąpiła w nim czołówka polskich aktorów. Po pokazie nowego filmu reżysera na Tofifest widzowie będą mogli spotkać się z nim samym oraz odtwórczynią jednej z głównych ról, Katarzyną Figurą.

Reżyser filmowy i teatralny. W 2005 roku otrzymał Paszport „Polityki” za „oryginalne dzieła będące manifestem pokolenia trzydziestolatków szukających dla siebie miejsca w naszej rzeczywistości”. Widzowie będą mogli spotkać się z nim po pokazie jego nowego filmu „Berlin Diaries”. Obraz jest eksperymentalnym zapisem sytuacji, rozmów, osobistym dziennikiem i świadectwem zmagań ze słabościami.

Zbigniew Libera to jeden z najciekawszych polskich artystów — rysownik, fotografik, autor instalacji i obrazów wideo. Jego wstrząsające prace z lat 80. (m.in. „Obrzędy intymne” i Perseweracja mistyczna”) wyprzedziły o 10 lat falę tzw. „sztuki ciała”. Na Tofifest artysta spotka się z widzami po pokazie „Walsera”, będącego eksperymentem filmowym balansującym na granicy sztuk audiowizualnych.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest