X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Otwieramy nabór filmów na 15.edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest otwiera nabór filmów do konkursów. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2017. Złote Anioły można będzie wygrać w dwóch konkursach międzynarodowych i w dwóch polskich. Tofifest 2017 odbędzie się w dniach 21 - 29 października w Toruniu.

Tofifest, nazywany "niepokornym festiwalem", jest jednym z najciekawszych wydarzeń filmowych w Polsce. W ciągu 13 lat istnienia imprezy wśród jej gości i laureatów znaleźli się m.in. Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Ulrich Seidl, Emmanuelle Seigner, Julian Sands, Małgorzata Szumowska, Wojciech Smarzowski, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda czy Julia Jentsch.

Co roku festiwal prezentuje ponad 150 filmów, w kilkunastu sekcjach, a projekcjom towarzyszą liczne dodatkowe wydarzenia artystyczne, wystawy, spektakle teatralne i koncerty.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są do dwóch konkursów międzynarodowych: Konkursu ON AIR - dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów fabularnych, Konkursu SHORTCUT - dla filmów krótkometrażowych w tym fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

Filmy można zgłaszać również do dwóch konkursów polskich: Konkursu FROM POLAND, przeznaczonego dla polskich filmów pełnometrażowych (fabuła, dokument) oraz do Konkursu LOKALIZACJE - dla filmów i twórców związanych z regionem kujawsko-pomorskim (wszystkie formy; tylko krótkie metraże; dopuszczamy filmy nakręcone przez autora związanego z regionem, kręcone w regionie, produkowane lub współprodukowane przez instytucję/organizację z regionu).

Zwycięzcy otrzymają Złote Anioły Tofifest oraz nagrody pieniężne.

Deadline zgłoszeń upływa 31 lipca 2017 r. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ, a szczegółowy regulamin znajduje się TUTAJ.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres e-mail: competition@tofifest.pl.

Czekamy na Wasze filmy!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest