X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

1 października rusza przedsprzedaż karnetów na Tofifest 2014

Od 1 października 2014 r. będzie można kupować karnety na 12. edycję MFF Tofifest. Przedsprzedaż trwać będzie do 13 października.

Ceny karnetów w przedsprzedaży w promocyjnych cenach:

Podczas festiwalu ceny karnetów wynosić będą: 120 zł — karnet ulgowy, 150 zł — karnet normalny. Zakupione w przedsprzedaży karnety będzie można odbierać od dnia 18 października w Centrum Festiwalowym w ACKiS „Od Nowa”. Tam również prowadzona będzie ich sprzedaż.

Podczas festiwalu dostępne będą też bilety jednorazowe (12 zł — ulgowy, 14 zł — normalny) oraz zestawy biletowe Moje 5 (45 zł — na 5 dowolnych seansów) i Moje 10 (65 zł — na 10 dowolnych seansów).

* * *

Osią przewodnią zaczynającego się 18 października festiwalu filmowego Tofifest jest rodzące się na naszych oczach zjawisko Nordic Noir — filmów opartych o niezwykle popularne skandynawskie kryminały, Dlatego też na plakatach festiwalu pojawiła się Noomi Rapace, szwedzka aktorka wcielająca się w postać Lisbeth Salander z trylogii Millenium Stiega Larssona.

Podczas festiwalu pokazane zostanie także pasmo kina Ukrainy, uzupełnione debatą o przyszłości kultury ukraińskiej. Weźmie w niej udział miedzy innymi Oksana Shachko z głośnego ruchu Femen. W konkursie głównym On Air wystartuje 13 wyselekcjonowanych najlepszych debiutów roku. Wśród nich nagradzane w Cannes „Plemię”, zwycięzca Karlowych Warów „Wyspa kukurydzy” czy też polskie „Hardkor Disko” i „Kebab & Horoscope”. Ponadto festiwal obejmie kilkanaście innych pasm filmowych.

W ramach Tofi odbywa się też w tym roku festiwal muzyki i wizualizacji dźwięku Audiowizje. Obejmie on kilkanaście koncertów, warsztatów i spotkań koncentrujących się wokół hasła „usłysz obraz, zobacz dźwięk”.

Tofifest, zwany „niepokornym festiwalem”, jest obecnie jedną z najciekawszych i największych imprez filmowych w Polsce. 12. edycja odbędzie się w dniach 18–26 października 2014 r. w Toruniu.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest