X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Złota Palma, Złoty Lew, Złota Muszla. Najlepsze filmy świata są na Tofifest

Pomiędzy 18 a 25 października zobaczycie na Tofifest najlepsze filmy świata. Dosłownie, bo w programie mamy wszystkie filmy nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych świata. Sundance, Cannes, Wenecja i Berlin.

Rzeczywiście, tegoroczny program MFF Tofifest to galeria nagród. Pokażemy Złotą Palmę z tegorocznego festiwalu w Cannes, Imigrantów / Dheepan w reżyserii Jacquesa Audiarda. Złotą Palmę w konkursie krótkometrażowym zdobył z kolei libański film Waves'98 w reżyserii Ely Daghera. A jeszcze do tego węgierski Syn Szawła / Son of Saul w reżyserii László Nemesa, który zdobył w Cannes Grand Prix.

Zobaczycie także Złotego Lwa z La Biennale di Venezia 2015. Kontrowersyjny Z daleka / Desde Alla, pierwszy film z Wenezueli, który tak jawnie porusza tematykę homoseksualizmu i miłości.

W sekcji FORUM zobaczymy Złotą Muszlę z San Sebastián 2015, islandzkie Wróble / Sparrows Runara Runnarssona.

Srebrnego Niedźwiedzia Berlinale otrzymały w tym roku, aż trzy filmy. Wszystkie pokażemy na Tofifest:  chilijski Klub / El Club w reż. Pablo Larraína (FORUM), rumuński Aferim! w reż. Radu Jude (FORUM) oraz oczywiście Body/Ciało laureatki naszego Złotego Anioła, Małgorzaty Szumowskiej (FROM POLAND). Polski film jednocześnie jest laureatem Złotych Lwów w Gdyni 2015. Pokażemy też "złote lwy" młodego kina czyli krótkometrażowe dzieło toruńskiego filmowca, Pawła Hejbudzkiego Charon (SHORTCUT).

Jest jeszcze zwycięzca prestiżowego Sundance 2015, amerykański Earl i ja, i umierająca dziewczyna / Me and Earl and dying girl w reż. Alfonso Gomez-Rejona (ON AIR).

Do tego 8 kandydatów do Oscara 2016 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny…

Jest co oglądać na Tofifest 2015!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest