X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Blok konkursowy I

Piątek, 9 grudnia 2011 roku, godzina 21.00

Opowieści z chłodni

reż. Grzegorz Jaroszuk, Polska 2011, 27'

Groteskowa historia młodej dziewczyny i chłopaka, którzy pracują w tym samym supermarkecie. Okrzyknięci najgorszymi pracownikami sklepu mają znaleźć nowy cel i w zaledwie dwa dni rozpocząć lepsze, bardziej wartościowe życie. Z pomocą zupełnie niespodziewanie przychodzi im popularny teleturniej. Film jest przewrotną opowieścią o głębokiej samotności dwóch outsiderów i ich próbach przezwyciężenia życiowego impasu, rozgrywającą się w najchłodniejszych zakamarkach supermarketu.

Nagrody

Pussycat

reż. Aleksandra Jankowska, Polska 2011, 25'54"

Historia jednego weekendu dwojga ludzi nad morzem.

Barbakan

reż. Bartłomiej Żmuda, Polska 2010, 21'13"

Emil, po okresie zarobkowania, wraca z Niemiec do — będącej w zaawansowanej ciąży — Ani. Przyjazd do Polski ma rozwiązać nie tylko finansowe problemy pary. Nieoczekiwanie los krzyżuje plany Emila tuż przed rozpoczęciem podróży tytułowym „Barbakanem”, ekspresem relacji Szczecin–Kraków. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Nagrody

Pralka

reż. Jakub Pączek, Polska 2008, 13'

Film o oczyszczającej mocy prawdy. Historia starej PRL-owskiej pralki, która jest zmorą życia rodzinnego Stefana Czarnieckiego, nietypowego maturzysty z wielkiego osiedla. W jego domu i życiu krzyżują się w sposób metaforyczny pewne zjawiska z historii Polski ostatnich 30 lat.

Nagrody

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest