X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Blok konkursowy IV

Niedziela, 11 grudnia 2011 roku, godzina 18.00

Ludzie normalni

reż. Piotr Złotorowicz, Polska, 2010, 24'51"

Matka. Syn. Ratownik medyczny… Ile możesz znieść dla jednej sekundy szczęścia?

Nagrody: 2011 — Warszawa (Przegląd „Łodzią po Wiśle”), III Nagroda

Jutro mnie tu nie będzie

reż. Julia Kolberger, Polska 2010,  28'

Trzydziestoletnia Marta ma dosyć mieszkania ze swoją zaborczą matką i próbuje wyrwać się z tej toksycznej relacji.

Nagrody

Urodziny

reż. Maciej Sobieszczański, Polska 2011, 25'

Szymon jest nieźle sytuowanym lekarzem. Sześćdziesiąte urodziny ojca to moment, w którym postanawia na chwilę zwolnić i zastanowić się nad sobą i swoim życiem. Ma przeczucie nieuchronności „totalnej katastrofy, jeśli nic się nie zmieni”. Myśli o widmie nadciągającej łysiny, dziewczynie, z którą mieszka, ale której nie kocha, mimo, że mógłby. W postawie rodziców widzi swoją przyszłą klęskę.

„Urodziny” Macieja Sobieszczańskiego, dla którego inspiracją było opowiadanie Etgara Kereta, jednego z najbardziej znanych izraelskich pisarzy młodego pokolenia, groteskowo i ironicznie przedstawia dylematy pokolenia trzydziestolatków.

Film powstał w ramach Programu „30 minut” — wspólnej inicjatywy Wajda Studio (dawniej Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy), Studia Munka SFP, TVP i PISF.

Festiwale

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest