X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Duńskie bajanie na ekranie

Mali hakerzy

reż. Christian E. Christiansen, Dania 2009, 91' (napisy w języku polskim)
Piątek, 9 grudnia 2011 roku, godzina 12.00

Film opowiada o Timie — dwunastoletnim kujonie i jego przyjacielu Aleksandrze. Chcąc umocnić przyjaźń i zyskać na popularności, Tim wypożycza sprzęt do filmowania. Chłopcy zaczynają niewinnie od monitorowania szatni dziewcząt. Wiedza zdobyta podczas podglądania, okazuje się bardzo pomocna, ale może też przysporzyć kłopotów…

Dzikie łabędzie

reż. Peter Flinth, Ghita Nørby, Dania 2009, 60' (napisy w języku polskim)
Sobota, 10 grudnia 2011 roku, godzina 12.00 (w bloku)

Adaptacja znanej baśni Andersena. Księżniczka Elisa jest szczęśliwa ze swoimi jedenastoma braćmi. Pewnego dnia ich ojciec postanawia ponownie się ożenić. Pod wpływem tajemniczej mocy nowej Królowej, Król odsyła córkę z zamku, a bracia zostają zaczarowani w łabędzie. Dobra wróżka mówi Elisie, jak ma uwolnić braci, szyjąc dla nich koszule z pokrzyw.

Fantastyczna trójka

reż. Esben Tønnesen, Dania 2010, 14', wiek 7–12 lat (wersja z lektorem)
Sobota, 10 grudnia 2011 roku, godzina 12.00 (w bloku)

Casper, klasowy kujon, ma opowiedzieć klasie o tym, czym zajmują się jego rodzice. Chcąc zaimponować kolegom i zdobyć ich szacunek, opowiada o sekretnej tożsamości swojego taty, który po pracy przeistacza się w miejskiego superbohatera i dowódcę dynamicznego trio, zwanego Fantastyczną Trójką.

Pisklaki

reż. Tone Tarding, Dania 2009, 23', wiek 3–6 lat (wersja z lektorem)
Sobota, 10 grudnia 2011 roku, godzina 12.00 (w bloku)

Cztery krótkie historyjki dla najmłodszych o przygodach dwójki piskląt.

Jabłko i Robak

reż. Anders Morgenthaler, Dania 2009, 75' (wersja z lektorem)
Niedziela, 11 grudnia 2011 roku, godzina 12.00 (w bloku)

Torben jest pieknym jabłkiem, które marzy o karierze na wystawie owoców. Niestety, pewnego ranka jakiś robak przegryza się przez jego skórkę. Spanikowany Torben spada z drzewa. Na ziemi, wraz z innym jabłkiem, planują zemstę, ale intruz okazuje się być fajną robaczycą o imieniu Silvia.

Ptaszek, który nie śpiewał

reż. Siri Melchior, Dania 2009, 5', wiek 3–5 lat
Sobota, 10 grudnia 2011 roku, godzina 12.00 (w bloku)

Historia toczy się w kolorowym i tętniącym życiem mieście, gdzie wszyscy są muzykalni. Wyjątek stanowi jeden mały ptaszek, który na próżno lata wkoło, próbując śpiewać. W końcu sprawia coraz więcej kłopotów i wszyscy proszą go, aby był cicho. Ten obraża się i postanawia pokazać, co potrafi…

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest