X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Blok konkursowy III

Sobota, 10 grudnia 2011 roku, godzina 21.00

Maska

reż. Bracia Quay, Polska 2010, 23'

Snępowina

reż. Marta Pająk, Polska 2011, 14'

Reżyser porusza temat snu, który istniejąc na styku światów ciała i ducha, nie daje się uchwycić ani zbadać. Dzieje się w nas, ale jednocześnie poza nami i dlatego budzi nasz niepokój. We śnie przebywamy w świecie, którego reguły są zmienne, natomiast budzimy się w miejscu, które pozornie możemy kontrolować i które wydaje się przewidywalne. Czasami, jednak nawet tam „coś” nas kontroluje i podejmuje za nas decyzje...

Nagrody

http://

reż. Bartosz Kuhlik, Polska 2010, 12'

12-letni Michał chce dołączyć do paczki starszego brata. Brat z kumplami zabierają go do lasu. Wszystko kręcą amatorską kamerą wideo.

Nagrody

Coś w tym gatunku

reż. Urszula Palusińska, Polska 2010, 3'38"

Nagrody: 2011 — Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „OFAFA”), Nagroda Publiczności

Glasgow

reż. Piotr Subbotko, Polska 2010, 30'

„Glasgow” to historia 12-letniego Damiana, który żyje w przekonaniu, że jego ojcem jest znany piłkarz klubu Celtic Glasgow. W czasie wakacji chłopiec zbiera pieniądze na wyjazd do Szkocji, pracując przy remontach mieszkań z emerytowanym Mieciem. Zakochany w 15-letniej Monice, która jest w ciąży, chce zaopiekować się jej dzieckiem i zabrać oboje w podróż do lepszego świata.

Film został wyprodukowany w ramach Programu „30 minut” – wspólnej inicjatywy Wajda Studio (dawniej Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy), Studia Munka SFP, TVP i PISF.

Nagrody

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest