X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ten film to petarda! Znamy zwycięzców 16. MFF Tofifest

Na sobotniej gali zamknięcia 16. MFF Tofifest poznaliśmy laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film „Girl” Lukasa Dhonta.

Decyzją Jury Konkursu Filmów Pełnometrażowych On Air, w składzie którego znaleźli się: przewodniczący Robert Gliński, Julia Kijowska, Łukasz Maciejewski, Agnieszka Żulewska, Adam Woronowicz i Magnus Von Horn, Grand Prix — Złotego Anioła dla najlepszego filmu otrzymał „Girl” w reżyserii Lukasa Dhonta.

Wyróżnienie przypadło filmowi „Dear Son” w reżyserii Mohameda Bena Atti.

W Konkursie Shortcut Jury pod przewodnictwem Magdaleny Łazarkiewicz w składzie: Anna Zamecka, Michalina Olszańska, Marcin Bortkiewicz, Marcin Sauter postanowiło przyznać Złotego Anioła za odkrywczy, autorski język i gęstość opisu świata Raymundowi Ribayi Gutierrezowi za film „Judgement”.

Jury wyróżniło też: fabułę „Wren Boys” w reżyserii Harry’ego Lightona za ostrość widzenia i nieoczywistą narrację, animację „III” Marty Pajek za sensualność i emocjonalną głębię oraz dokument „Prisoner of Society” podpisany przez Rati Tsiteladze za dotkliwy i osobny obraz człowieka w opresji.

W konkursie From Poland, w którym jurorami są nasi widzowie, zwyciężył film „Kamerdyner” Filipa Bajona.

Jury młodych wybrało film „Summer Survivors” Mariji Kavtaradze za niebywałą lekkość, z jaką mówi o trudnych tematach.

Jury studenckie nagrodziło film „Girl”.

Na gali przyznano także nagrody Flisaka. Odebrali je twórcy, który przyczyniają się do promocji regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku wyróżniono nimi wybitną aktorkę Grażynę Szapołowską oraz producenta Dawida Janickiego.

Specjalny Złoty Anioł trafił do rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Złotego Anioła za całokształt twórczości przyznano Mai Komorowskiej.

Podczas gali otwarcia w sobotę, 20 października 2018 roku, Złote Anioły za niepokorność twórczą otrzymali Marian Dziędziel, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Waglewski oraz Jafar Panahi.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest