X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wejście Figury

Katarzyna Figura spotkała się dzisiaj z widzami Tofifest po przebojowym filmie „Panie Dulskie”.

Z kolei po kultowym już niemalże „Pokoju z widokiem” Jamesa Ivory’ego z widzami Tofifest rozmawiał odtwórca głównej roli w tym filmie, Julian Sands. Brytyjski aktor, znany też z „Oceans 13” czy „Pól śmierci”, wystawi we wtorek 20 października autorski monodram „Świętowanie Harolda Pintera” w reżyserii Johna Malkovicha. Mieliśmy także okazję, by obejrzeć na drugim pokazie w Polsce „Janis: Little Girl Blue” — najnowszą, tegoroczną biografię dokumentalną Janis Joplin. Po filmie z widzami spotkała się amerykańska reżyserka Amy Berg.

Wieczorem wyświetlony został kontrowersyjny film Przemysława Wojcieszka „Berlin diaries”, a sam reżyser spotkał się z widzami po projekcji. Mieliśmy także okazję obejrzeć polską premierę filmu „Mediterranea”. Poruszający film o dwójce Afrykanów uciekających do Europy przez Morze Śródziemne jest wspólną produkcją włosko-niemiecko-francusko-amerykańsko-katarską.

Polecamy we wtorek, 20 października

Teatr „Baj Pomorski”

Klub festiwalowy NRD

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest